50YXG1800MEFCGC16X40
MFR.Part #
50YXG1800MEFCGC16X40
JLCPCB Part #
C6092873
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 16mm 1800uF 40mm 50V ±20% Plugin,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS