UUA1V330MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUA1V330MCL1GS
JLCPCB Part #
C3830018
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 3000hrs@105℃ 33uF 35V 57mA@120Hz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS