UUB1V330MCL1GS
MFR.Part #
UUB1V330MCL1GS
JLCPCB Part #
C3829936
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 33uF 35V 44mA@120Hz 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS