6.3YXG2700MEFCT810X28
MFR.Part #
6.3YXG2700MEFCT810X28
JLCPCB Part #
C1595733
Package
Plugin,D10xL28mm
Description
-40℃~+105℃ 1.337A@120Hz 10mm 2700uF 28mm 31mΩ 5000hrs@105℃ 5mm 6.3V ±20% 插件,D10xL28mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS