16YXH1500MEFCT810X28
MFR.Part #
16YXH1500MEFCT810X28
JLCPCB Part #
C5114497
Package
Plugin,D10xL28mm
Description
-40℃~+105℃ 1.146A@120Hz 10mm 1500uF 16V 28mm 5mm 7000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL28mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS