63YXG1000MEFC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63YXG1000MEFC16X35.5
JLCPCB Part #
C1600504
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.79A@100kHz 1000uF 16mm 35.5mm 6000hrs@105℃ 63V 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS