63YXF1000MEFC16X31.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63YXF1000MEFC16X31.5
JLCPCB Part #
C1600246
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.043A@120Hz 10000hrs@105℃ 1000uF 16mm 31.5mm 54mΩ 63V 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS