UPT2E181MHD
MFR.Part #
UPT2E181MHD
JLCPCB Part #
C1585878
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-25℃~+105℃ 16mm 180uF 250V 35.5mm 5000hrs@105℃ 7.5mm 720mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS