35SJV4.7M4X6.1
MFR.Part #
35SJV4.7M4X6.1
JLCPCB Part #
C1952504
Package
SMD,D4xL6.1mm
Description
-40℃~+105℃ 24mA@10kHz 3000hrs@105℃ 35V 4.7uF 4mm 6.1mm ±20% SMD,D4xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS