35SGV4.7M4X6.1
MFR.Part #
35SGV4.7M4X6.1
JLCPCB Part #
C2163430
Package
SMD,D4xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 15mA@120Hz 2000hrs@105℃ 35V 4.7uF 4mm 6.1mm ±20% SMD,D4xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS