25SGV4.7M4X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
25SGV4.7M4X6.1
JLCPCB Part #
C1952503
Package
SMD,D4xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 25V 4.7uF 4mm 6.1mm ±20% SMD,D4xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS