35SJV33M6.3X8
MFR.Part #
35SJV33M6.3X8
JLCPCB Part #
C2165687
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+105℃ 3000hrs@105℃ 33uF 35V 57mA@120Hz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS