35SGV33M6.3X8
MFR.Part #
35SGV33M6.3X8
JLCPCB Part #
C2165358
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 33uF 35V 6.3mm 76mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS