EDT157M010A9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDT157M010A9HAA
JLCPCB Part #
C2164985
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 10V 150uF 6.3mm 70mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS