350LSU10000MNB90X141
MFR.Part #
350LSU10000MNB90X141
JLCPCB Part #
C1588115
Package
Bolt,D90xL141mm
Description
-25℃~+85℃ 10000uF 141mm 31.4mm 350V 40.32A@10kHz 5000hrs@85℃ 90mm ±20% Bolt,D90xL141mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS