160LSQ33000MEFC90X141
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160LSQ33000MEFC90X141
JLCPCB Part #
C1619193
Package
Bolt,D90xL141mm
Description
-25℃~+85℃ 141mm 160V 22.302A@10kHz 3000hrs@85℃ 31.4mm 33000uF 90mm ±20% 螺栓,D90xL141mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS