250WXA68MEFCGC16X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250WXA68MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1598094
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+125℃ 16mm 2000hrs@105℃ 20mm 250V 397mA@120Hz 68uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS