250BXC68MEFCGC16X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250BXC68MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1600970
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 16mm 20mm 250V 520mA@120Hz 68uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS