10YXF10000MEFC18X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10YXF10000MEFC18X35.5
JLCPCB Part #
C1600352
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.76A@120Hz 10000uF 10V 18mm 25mΩ 35.5mm 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS