10YXG10000MEFC18X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10YXG10000MEFC18X35.5
JLCPCB Part #
C1602217
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000uF 10V 14mΩ 18mm 2.954A@120Hz 35.5mm 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS