UPW0J270MDD1TP
MFR.Part #
UPW0J270MDD1TP
JLCPCB Part #
C1584552
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1.5mm 19.5mA@120Hz 2000hrs@105℃ 27uF 2Ω 4mm 6.3V ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS