IEU0205S3V3
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
IEU0205S3V3
Description
-40°C ~ 95°C (Derated) 0.55" long x 0.55" wide x 0.31" high (14.0mm x 14.0mm x 8.0mm) 1 1.3 W 1.5 kV 10V 3.3V 4.5V 400mA 62368-1 79% 8-DIP module, 4 leads ITE (Commercial) Isolation module OCP,SCP Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS