SPC20N65G
Extended
Manufacturer
Sinai Power
MFR.Part #
SPC20N65G
JLCPCB Part #
C515255
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 12pF 20A 29W 3V 4.42nF 400mΩ@10V 650V 95nC@10V TO-220F-3 MOSFETs ROHS