SPC10N80G
Extended
Manufacturer
Sinai Power
MFR.Part #
SPC10N80G
JLCPCB Part #
C515274
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2Ω@10V 1.996nF 10A 27pF 4V 70nC@10V 800V TO-220F-3 MOSFETs ROHS