SPA22N65G
Extended
Manufacturer
Sinai Power
MFR.Part #
SPA22N65G
JLCPCB Part #
C515256
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 160nC@10V 16pF 22A 280W 280mΩ@10V 2V 5.22nF 650V TO-247-3 MOSFETs ROHS