SPC65R180G
Extended
Manufacturer
Sinai Power
MFR.Part #
SPC65R180G
JLCPCB Part #
C515259
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 180mΩ@10V 2.1nF 20A 2V 36W 650V 75nC@10V TO-220F-3 MOSFETs ROHS