50YXS1500MEFC16X31.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50YXS1500MEFC16X31.5
JLCPCB Part #
C5115343
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.89A@120Hz 1500uF 16mm 31.5mm 50V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS