400HXC180MEFCSN25X40
MFR.Part #
400HXC180MEFCSN25X40
JLCPCB Part #
C6682649
Package
Plugin,D25xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 1.61A@120Hz 10mm 180uF 2000hrs@105℃ 25mm 400V 40mm ±20% Plugin,D25xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS