35PK4700MEFCGC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35PK4700MEFCGC16X35.5
JLCPCB Part #
C1599918
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-25℃~+85℃ 16mm 2.5A@120Hz 2000hrs@85℃ 35.5mm 35V 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS