UPH2G121MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPH2G121MHD
JLCPCB Part #
C1604157
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-25℃~+105℃ 1.2A@10kHz 120uF 16mm 2000hrs@105℃ 35.5mm 400V 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS