250MXC1200MEFC35X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250MXC1200MEFC35X40
JLCPCB Part #
C1610152
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 1200uF 250V 3.75A@10kHz 3000hrs@105℃ 35mm 40mm ±20% 插件,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors