LGY1H103MELC40
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGY1H103MELC40
JLCPCB Part #
C6079051
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10000uF 10mm 3.1A@120Hz 35mm 40mm 5000hrs@105℃ 50V ±20% Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS