250HXG390MEFCSN25X30
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250HXG390MEFCSN25X30
JLCPCB Part #
C6993208
Package
Plugin,D25xL30mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 250V 25mm 3000hrs@105℃ 30mm 390uF ±20% Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS