35PHV470M10X16.5
MFR.Part #
35PHV470M10X16.5
JLCPCB Part #
C3275456
Package
SMD,D10xL16.5mm
Description
-55℃~+135℃ 10mm 11mΩ 16.5mm 35V 4.8A@100kHz 4000hrs@135℃ 470uF ±20% SMD,D10xL16.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS