315USC1000MEFC35X45
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
315USC1000MEFC35X45
JLCPCB Part #
C5504974
Package
Plugin,D35xL45mm
Description
-25℃~+85℃ 1000uF 10mm 3.57A@120Hz 3000hrs@85℃ 315V 35mm 45mm ±20% Plugin,D35xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS