250BXC150MEFCGC18X25
MFR.Part #
250BXC150MEFCGC18X25
JLCPCB Part #
C1602015
Package
Plugin,D18xL25mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 150uF 18mm 250V 25mm 7.5mm 882mA@120Hz ±20% 插件,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS