16YXG5600MEFC16X35.5
MFR.Part #
16YXG5600MEFC16X35.5
JLCPCB Part #
C5114494
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 16mm 2.527A@120Hz 35.5mm 5600uF 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS