16SEV47M5X5.5
MFR.Part #
16SEV47M5X5.5
JLCPCB Part #
C2163106
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 47uF 5.5mm 50mA@120Hz 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS