16SEV33M5X5.5
MFR.Part #
16SEV33M5X5.5
JLCPCB Part #
C3829072
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 33uF 43mA@120Hz 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS