10SEV47M5X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10SEV47M5X5.5
JLCPCB Part #
C2165364
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 47uF 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS