336SML010M
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
336SML010M
JLCPCB Part #
C6058682
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 12.057Ω@120Hz 2000hrs@85℃ 33uF 48mA@120Hz 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS