16PX10000MEFC16X31.5
MFR.Part #
16PX10000MEFC16X31.5
JLCPCB Part #
C1579981
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-25℃~+105℃ 1.95A@120Hz 10000uF 16V 16mm 2000hrs@105℃ 31.5mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS