35JGV220M10X10.5
MFR.Part #
35JGV220M10X10.5
JLCPCB Part #
C6385858
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 220uF 35V 450mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS