100VXG1800MEFC35X30
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
100VXG1800MEFC35X30
JLCPCB Part #
C6063510
Package
Plugin,D35xL30mm
Description
-40℃~+150℃ 100V 10mm 1800uF 2.05A@120Hz 30mm 35mm 5000hrs@105℃ ±20% Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS