160MXC1000MEFC25X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160MXC1000MEFC25X40
JLCPCB Part #
C3721400
Package
Plugin,D25xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 1000uF 10mm 160V 2.25A@120Hz 25mm 3000hrs@105℃ 40mm ±20% 插件,D25xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors