EEF-FD0E560R
MFR.Part #
EEF-FD0E560R
JLCPCB Part #
C3275178
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-40℃~+105℃ 1.2mm 1000hrs@105℃ 2.5V 28mΩ 2A@100kHz 56uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS