4SW150M2.7X7.3
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
4SW150M2.7X7.3
JLCPCB Part #
C2162550
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 2.7mm 2000hrs@105℃ 3.5A@100kHz 4V 7.3mm 9mΩ@100kHz Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS