16SVPS39M
MFR.Part #
16SVPS39M
JLCPCB Part #
C3275436
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 123mA@120Hz 16V 24mΩ 39uF 5000hrs@105℃ 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS