UUQ1E470MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ1E470MCL1GS
JLCPCB Part #
C3830001
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 25V 47uF 6.2mm 66mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS