UWG1E6R8MCL1GB
MFR.Part #
UWG1E6R8MCL1GB
JLCPCB Part #
C6307780
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 25V 30mA@120Hz 4mm 5.4mm 6.8uF ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS